Як виховати нездару?

[blockquote_box] Зрештою, кожен батько чи мати прагнуть виховати своїх дітей добрими, відповідальними, самостійними та просто хорошими людьми. Але частенько на наших очах виростають нездари, ледарі, егоїсти та просто безтолкові молоді люди, цілковито непристосовані до дорослого життя. Як так? Де криється помилка?[/blockquote_box]

Як часто ми, дивлячись на чужих дітей та їх навички спілкування з власними рідними, обурюємось браком дисципліни, неповагою та відвертим егоїзмом по відношенню до старших. А чи ми самі не припускаємось типових помилок?
Дитина – це чистий лист, на якому пишемо ми самі, від народження.

[blockquote_box]”Дитина – егоїст та маленький монстр” – це типаж, породжений навчанням відомого американського педіатра лікаря Бенжаміна Спока, який своєю книгою – бестселлером вніс вагому лепту в процес цілковитого зіпсуття дітей в США.[/blockquote_box]

lazy

Ця книга користується шаленим попитом і дотепер, проте мало кому відомі цікаві факти з особистого життя Бенжаміна Спока: він був поганим сім’янином, поганим батьком, постійним пацієнтом психіатрів, а його улюблений внук – покінчив життя самогубством у віці 22 років.

“Дитині життєво необхідні чіткі правила поведінки, тоді вона почувається комфортно і впевнено в світі дорослих. Якщо чітких правил поведінки немає, дитина тоді не знає як себе вести і не знає що робити зі собою та своїм часом. Це породжує хаос як в діях так і в думках, як результат хаосу – нестабільність поведінки, надто емоційні реакції, постійний спротив, неконтрольованість та повна відсутність субординації. А згодом, в підлітковому віці, це все переростає в апатію, лінь та відсутність цікавості до світу та до життя.” (Цитата з книги “Виховуймо з любов’ю” англ.)

new_baby

Прописні істини, здавалося б, проте ми так часто забуваємо про них, коли самі стаємо батьками.

[quote_left]10 основних правил як виховати нездару. Відповідальні батьки, бережіться! [/quote_left]

1. Бажання втілити в дитині свої нездійсненні мрії або задовольнити власні амбіції.

2. Спроба зробити за дитину те, що вона може зробити сама, гіперопіка.

3. Спроба “відкупитися” від дитини подарунками замість батьківської уваги, спілкування і любові.

4. Виховання дитини з позиції: “Я – дорослий, тому завжди правий, а ти ще маленький, і маєш завжди слухатися”.

5. Ігнорування думок дитини.

6. Потурання будь-яким забаганкам і бажанням дитини.

7. Перекладання на дитину своїх проблем.

8. Використання суто фізичного покарання як “найдієвішого” методу виховання в будь-якій конфліктній ситуації.

9. Нерозуміння того, що найкраще дитину виховує приклад самих батьків.

10. Нерозуміння того, що дитина – не точна копія батьків, вона унікальна як особистість, а тому має право на індивідуальний, власний розвиток.

А тепер, роздрукуйте ці поради та подаруйте дорогим родичам чи друзям, чиї діти вас вражають своєю невихованістю. Це, звичайно, навряд чи допоможе зупинити процес, який вже запущено роками, проте хоча б зробите спробу. А це суттєво важливо!

[blockquote_box]Ну і якщо у вас вдома бігають маленькі нащадки чи повзають, чи просто лежать в ліжечку або ще тільки готуються з’явитись на світ, то радимо вам вже від сьогодні задуматись, чи не маєте ви схильності виховати нездару?[/blockquote_box]

teenagers_1

Частково за матеріалами: Галини Якімчук

Будь ласка, зв’яжіться з нами, якщо ви хочете отримати детальнішу інформацію стосовно наших проектів!

Контакти